Як виправити помилку щодо дати складання податкової накладної?

Державна фіскальна служба України у своїй податковій консультації від 26.10.2017 № 2388/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадала, що у разі допущення платником ПДВ помилки щодо дати податкової накладної, така податкова накладна повинна бути скасована шляхом складання розрахунку коригування на дату виявлення цієї помилки. Реєстрація вищезазначеного розрахунку коригування у ЄРПН здійснюється платником ПДВ, вказаним отримувачем (покупцем) у помилковій накладній.

Водночас платник ПДВ (постачальник) повинен скласти нову податкову накладну на правильну дату та зареєструвати її у ЄРПН відповідно до вимог податкового законодавства. Якщо при цьому таким платником фактично будуть порушуватися строки реєстрації правильної податкової накладної, передбачені пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, він може бути притягнутий до відповідальності, передбаченої статтею 120-1 цього Кодексу.

Попередня стаття Наступна стаття