Як сплачуватиметься ПДВ при безоплатній поставці товарів та послуг?

Операції з безплатного постачання платником ПДВ товарів та послуг своїм співробітникам та іншим особам (наприклад, профспілці) є об’єктом оподаткування ПДВ за статтею 185 ПК України та обкладаються цим податком на загальних підставах.

Такий висновок був викладений у листі ДФС України № 268/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 18.05.2017.

Крім того, у вищезазначеному листі контролюючим органом також було зазначено, що безоплатну поставку можна розглядати як операцію, що здійснюється поза межами господарської діяльності платника, а отже, йому необхідно буде нарахувати ПДВ за пунктом 198.5 статті 198 ПК України, якщо товари/послуги попередньо придбавалися ним з ПДВ. Це правило не поширюється на випадки, коли  вартість безоплатно переданих товарів та наданих послуг, придбаних з ПДВ, включається до складу вартості оподатковуваних операцій з постачання (реалізації) самостійно виготовлених товарів/послуг та компенсується їх споживачами, збільшуючи при цьому базу оподаткування ПДВ.

Попередня стаття Наступна стаття