Як сплачується ПДВ у разі отримання від нерезидента послуг зі збільшення об’єму пам’яті електронної скриньки?

23 Жовтня 2017 (0) #ПДВ #ДФС
Аа Аа

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 05.10.2017 № 2132/П/99-99-15-03-02-14/ІПК надала роз’яснення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентом резиденту послуг зі збільшення об’єму пам’яті електронної скриньки.

Відповідно до пункту 180.2 статті 180 Податкового кодексу України (далі – ПК України) особою, відповідальною за нарахування та сплату ПДВ до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники ПДВ, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.

Зокрема, місцем постачання послуг з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або – у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання (підпункт «в» пункту 186.3 статті 186 ПК України).

Місцем постачання послуг, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2, 186.3 статті 186 ПК України, є місце реєстрації постачальника (пункт 186.4 статті 186 ПК України).

Тобто порядок оподаткування ПДВ операцій платника податку з постачання зазначеної у зверненні послуги безпосередньо залежить від місця її постачання.

Згідно з пунктом 5 розділу І Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21), отримувачі послуг, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники ПДВ, на митній території України, які відповідно до пункту 180.2 статті 180 ПК України є відповідальними за нарахування та сплату податку до бюджету і не зареєстровані як платники ПДВ, подають до контролюючого органу розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України (далі – Розрахунок).

Відповідно до пункту 6 розділу І пункту 2 розділу III та пункту 2 розділу VII Порядку № 21 Розрахунок належить до податкової звітності з ПДВ та подається особою, не зареєстрованою як платник ПДВ, до контролюючого органу за місцем її податкового обліку відповідно до встановленого законодавством порядку сплати ПДВ. При цьому Розрахунок подається до контролюючого органу тільки за той звітний (податковий) період (календарний місяць), у якому такі послуги отримано. Значення рядка 8 Розрахунку відображається в обліку з ПДВ контролюючим органом.

Таким чином, ДФС відзначає, що оскільки Розрахунок належить до податкової звітності з ПДВ, то отримувач послуг (резидент – неплатник ПДВ) повинен подати до контролюючого органу Розрахунок протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, в якому наявні операції з постачання послуг нерезидентом (згідно з пунктом 49.20 статті 49 ПК України). При цьому нарахована у Розрахунку сума ПДВ підлягає сплаті до бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем вказаного 20-денного строку.

 

 

Попередня стаття Наступна стаття