Як с/г підприємства відображають від’ємне значення ПДВ у звітності починаючи з 2017 року?

16 Червня 2017 (0) #ПДВ #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Державна фіскальна служба України листом від 07.06.2017 р. № 543/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо порядку відображення від’ємного значення ПДВ у податковій звітності, починаючи з 01.01.2017 р.

З 01.01.2017 р. стаття 209 Податкового кодексу України, що регламентувала умови застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ сільськогосподарськими товаровиробниками, була виключена з положень ПК України. Це обумовило виникнення ряду питань по адмініструванню податку для відповідних платників, зокрема, щодо відображення у податковій звітності від’ємного значення за останній податковий (звітний) період 2016 року.

Так, за перший звітний (податковий) період 2017 року, сільськогосподарські товаровиробники (які до 2017 року застосовували спеціальний режим оподаткування згідно статті 209 ПК України) подають до ДФС виключно податкову декларацію з ПДВ з позначкою «0110» за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21, у якій відображаються розрахунки з бюджетом за усіма операціями такого сільськогосподарського товаровиробника.

У відповідності пункту 50 підрозділу 2 розділу XX ПК України сума від’ємного значення за операціями з постачання с/г товарів/послуг (згідно із пунктом 209.7 статті 209 ПК України), сформована платниками - с/г підприємствами (які до 01.01.2017 р. застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПК України), за результатами звітного (податкового) періоду за грудень 2016 року / четвертий квартал 2016 року, переноситься до податкової звітності наступного звітного (податкового) періоду, в якій відображаються розрахунки з бюджетом.

Таким чином, контролери дійшли до висновку, що починаючи із податкової звітності з ПДВ за перший звітний період 2017 року (січень 2017 року/ І квартал 2017 року), с/г товаровиробник подає виключно податкову декларацію з ПДВ з позначкою «0110», у складі якої відображаються (об’єднуються), зокрема, усі суми від’ємного значення, що зараховуються до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 податкової декларації), які до 01.01.2017 р. обліковувалися як у основній декларації, так і у деклараціях, в яких відображалися операції в межах спеціального режиму оподаткування ПДВ (з позначками «0121» / «0122» / «0123»).

Також ДФС звертає увагу на свій лист від 03.01.2017 р. № 8/7/99-99-15-03-02-17, яким контролери уже роз’яснювали про певні особливості складання податкової звітності з ПДВ сільськогосподарськими товаровиробниками, пов’язані із втратою чинності статтею 209 ПК України.

Попередня стаття Наступна стаття