Як оподатковується ПДВ постачання самостійно виготовленої продукції оборонного призначення на митній території України?

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 11.10.2017 № 2216/6/99-99-15-03-02-15/ІПК роз’яснила щодо порядку оподаткування ПДВ операцій платника податку з постачання на митній території України самостійно виготовлених товарів, які згідно з пунктом 9 статті 1 Закону України «Про державне оборонне замовлення» визначені як продукція оборонного призначення.

Пунктом 32 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПК України) передбачено, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції (далі – АТО) та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України, зокрема продукції оборонного призначення, визначеної такою згідно з пунктом 9 статті 1 Закону України «Про державне оборонне замовлення» від 03.03.1999 № 464-XIV (далі – Закон № 464), що класифікується за відповідними групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД:

- 3601, 3602; 3603 (тільки для ударних капсулів, детонаторів, що використовуються в оборонних цілях), 3604 90 00 00 (тільки для освітлювальних та сигнальних ракет, що використовуються в оборонних цілях);

- 8702 - 8705 (тільки для пасажирських та вантажних автомобілів звичайного типу, що використовуються в оборонних цілях та мають легку броню або обладнані з'ємною бронею);

8710 00 00 00;

- 8802, 8803 (тільки для безпілотних літальних апаратів з озброєнням чи без озброєння, що використовуються в оборонних цілях, їх частини);

- 8804 (тільки для парашутів та інших пристроїв, призначених для десантування військовослужбовців та/або військової техніки);

- групи 90 (тільки для біноклів, приладів нічного бачення, тепловізорів, захисних окулярів та аналогічних оптичних виробів, телескопічних прицілів та інших оптичних пристроїв для військової зброї, якщо вони не поставлені разом із військовою зброєю, для якої вони призначені, інші оптичні, навігаційні та топографічні прилади та інструменти, що використовуються в оборонних цілях);

- групи 93, крім включених до товарних позицій 9303 - 9304, а також 9305 (тільки призначених для виробів товарних позицій 9303 - 9304, 9306 90 90 00 та 9307.

Врахувавши зазначене, ДФС вказує, що пільговий режим оподаткування ПДВ, визначений пунктом 32 підрозділу 2 розділу XX ПК України, поширюється на операції із ввезення на митну територію України та/або постачання на митній території України продукції оборонного призначення (у тому числі виробленої на митній території України) та/або комплектуючих виробів, які використовуються для виробництва зазначеної продукції, за умови, що така продукція та/або комплектуючі вироби:

1) класифікуються за УКТ ЗЕД та відповідають групам, товарним позиціям і підкатегоріям УКТ ЗЕД, визначеним у пункті 32 підрозділу 2 розділу XX ПК України;

2) постачаються виключно для цілей АТО.

Щодо можливості коригування сум ПДВ, нарахованих при поставці товарів, операції з постачання яких відповідно до ПК України звільнені від оподаткування ПДВ, контролери зазначають таке.

Якщо платник податку при постачанні товарів/послуг, операції з постачання яких відповідно до ПК України звільнені від оподаткування ПДВ, нараховував ПДВ із застосуванням ставки податку 20 %, то з метою виправлення допущеної помилки такий платник податку повинен здійснити коригування податкових зобов’язань з ПДВ на підставі розрахунку коригування.

Правила коригування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ та складання податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК) регулюються статтями 192, 201 ПК України та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі – Порядок № 1307).

Відповідно до вимог пункту 21 Порядку № 1307 у цьому випадку постачальник (продавець) товарів/послуг зобов’язаний скласти РК, в якому зазначити зі знаком «-» обсяг операції, до якого застосовувалась ставка 20 %.

У разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг РК підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) таких товарів/послуг.

При цьому платник податку складає нову ПН на операцію, що звільнена від оподаткування ПДВ, із зазначенням у такій податковій накладній дати складання, що відповідає даті настання першої події за такою операцією, та зобов’язаний зареєструвати таку накладну в ЄРПН.

 

 

Попередня стаття Наступна стаття