Як оподатковуються ПДВ та декларуються операції, що постачаються нерезиденту?

Аа Аа

ДФС України у своїй індивідуальній податковій консультації від 03.10.2017 № 2101/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо порядку оподаткування послуг, наданих платником ПДВ нерезиденту.

Фіскальним органом було зазначено, що такі послуги підлягають оподаткуванню ПДВ, якщо місцем їх постачання є митна територія України відповідно до положень пунктів 186.2-186.4 статті 186 Податкового кодексу України (далі – ПК України).

Так, якщо за положеннями пунктів 186.2-186.4 статті 186 ПК України вважається, що послуги платника ПДВ постачаються на митній території України, то така особа зобов’язана нарахувати ПДВ за такими операціями та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

Якщо за зазначеними вище нормами ПК України вважається, що послуги нерезиденту постачаються за межами митної території України, то ПДВ на такі операції не нараховуються, оскільки відсутній об’єкт оподаткування цим податком, а податкова накладна не складається.

Водночас обсяг вищезазначених операцій, які постачаються за межами митної території, підлягає відображенню у податковій звітності, зокрема у рядку 5 розділу І податкової декларації з ПДВ та додатку 6 до неї.

Окрім того, такий платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ, якщо придбані/виготовлені товари, послуги або необоротні активи:

  • частково використовуються в операціях, які не є об’єктом оподаткування ПДВ – за пунктом 199.1 статті 199 ПК України;
  • повністю використовуються в операціях, які не є об’єктом оподаткування ПДВ за пунктом 198.5 статті 195 ПК України.

Разом з тим операції, які не є об’єктом оподаткування ПДВ, не вважаються податковою пільгою, а тому не підлягають відображенню у звіті про суми податкових пільг

Попередня стаття Наступна стаття