Як оподатковуються ПДВ послуги техобслуговування, отримання якого виробник гарантує своїм клієнтам на безоплатній основі?

07 Серпня 2017 (0)
Аа Аа

ДФС України в індивідуальній податковій консультації від 25.07.2017 № 1350/6/99-99-15-02-02-15/ІПК (далі – Консультація) надала роз’яснення щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій з постачання клієнтам (споживачам) підприємства (виробника техніки) послуг з безоплатного технічного обслуговування. При цьому, як було зазначено в Консультації, роботи за домовленістю сторін будуть виконуватись на користь підприємства (виробника техніки) СТО (Акт виконаних робіт буде складатися між підприємством і СТО), а вартість технічного обслуговування будуть оплачувати СТО не споживачі (клієнта) підприємства, а саме підприємство.

На підставі аналізу податкового законодавства фіскальним органом був зроблений висновок, що операція СТО з постачання послуг по технічному обслуговуванню техніки підприємства, придбаної кінцевим споживачем, є для СТО об'єктом оподаткування ПДВ, база оподаткування якого визначається у загальновстановленому порядку. Отже, за вищезазначеною операцією СТО зобов’язане скласти та зареєструвати податкову накладну, яка буде підставою для формування підприємством податкового кредиту.

 

Попередня стаття Наступна стаття