Хто сплачує податок на нерухомість, якщо її власниками є декілька осіб?

Як розповів в інтерв’ю газеті «Факты» директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк, якщо нерухомість знаходиться у спільній частковій власності кількох осіб, сплачувати податок на нерухомість буде кожний власник за свою частку.

«Коли квартирою у 150 квадратних метрів у рівних частках володіють дві особи, кожному з них належить по 75 квадратних метрів. Оскільки Податковим кодексом передбачена пільга на 60 квадратних метрів для кожного власника, то сплачувати обидва будуть тільки за «зайві» 15 квадратів» - зазначив Дроняк.

При цьому якщо нерухомість знаходиться в спільній сумісній власності кількох осіб та не розділена в натурі, сплачувати податок буде один із власників, визначений за їх спільною згодою. В такому випадку пільга при сплаті цього податку надається такому платнику на всю загальну площу житлової нерухомості, яка перебуває у спільній власності.

Варто нагадати, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. Протягом цього часу платник має право у випадку незгоди із визначеною сумою звернутися до контролюючих органів для звірки даних.

Читайте також:

Якщо в будівлях промисловості також наявні побутові приміщення, чи сплачується в такому випадку податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?  

Попередня стаття Наступна стаття