Хто складає та реєструє в ЄРПН розрахунок коригування, складений у випадку повернення попередньої оплати?

Державна фіскальна служба України у листі від 12.06.2017 р. № 588/6/99-99-15-03-02-15/ІПК роз’яснила щодо порядку коригування сум податкових зобов’язань з ПДВ у бік зменшення у зв’язку із поверненням постачальником товару суми попередньої оплати за такий товар.

Порядок коригування сум податкових зобов’язань з ПДВ регламентовано пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України, де, зокрема, вказується, що у разі якщо після постачання товарів/послуг здійснюється повернення постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, то суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Складений постачальником розрахунок коригування, яким коригуються суми податкових зобов’язань з ПДВ у бік зменшення, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, для чого постачальник надсилає такий розрахунок коригування отримувачу.

Так, якщо відбувається коригування сум податкових зобов’язань з ПДВ у бік зменшення у зв’язку із поверненням постачальником товару суми попередньої оплати за такий товар, то це обумовлює наступні наслідки:

  • постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань;
  • отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту.

Отже, у випадку якщо сума попередньої оплати повертається платнику податку - отримувачу (покупцю) товарів/послуг, то платник податку - постачальник (продавець) товарів/послуг зменшує суму податкового зобов’язання з ПДВ, раніше нараховану на дату отримання попередньої оплати, а платник податку - отримувач (покупець) товарів/послуг відповідно суму податкового кредиту на підставі складеного платником податку - постачальником (продавцем) товарів/послуг розрахунку коригування до податкової накладної та зареєстрованого в ЄРПН платником податку - отримувачем (покупцем) товарів/послуг.

Попередня стаття Наступна стаття