Хто складає та реєструє в ЄРПН розрахунок коригування, якщо договір про постачання послуг розірвано за згодою сторін?

06 Вересня 2017 (0) #ПДВ #ДФС #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 31.08.2017 № 1768/6/99-99-15-03-02-15/ІПК роз’яснила коригування податкових зобов’язань з ПДВ у разі розірвання договору постачання послуг за згодою сторін.

Контролери, врахувавши положення пункту 192.1 статті 192 Податкового кодексу України та пункту 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, дійшли таких висновків при розгляді звернення платника податку.

Якщо постачальником товарів/послуг (платником ПДВ) були визначені податкові зобов’язання з ПДВ та надалі сталися обставини, внаслідок яких неможливо виконати умови договору постачання товарів/послуг та/або відбулася зміна умов договору та/або був складений інший договір, то продавець - платник ПДВ за датою, визначеною пунктом 187.1 статті 187 ПК України, має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН, зокрема отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Попередня стаття Наступна стаття