Франція та Німеччина планують жорстко переслідувати американських техногігантів

11 Серпня 2017 (0)
Аа Аа

Франція разом із Німеччиною та іншими партнерами планують суттєво зменшити можливості для уникнення оподаткування такими техногігантами із США, як Alphabet Inc.’s Google, Apple Inc., Facebook Inc. та Amazon.com Inc.

Франція запропонує спрощені правила для ефективного оподаткування IT-компаній на зустрічі офіційних представників Євросоюзу у середині вересня в Таллінні, Естонія.

«Європа має навчитися захищати свої економічні інтереси набагато ефективніше, як це робить Китай та США», – каже міністр фінансів Франції Бруно Ле Мейр. – Ви не можете скористатися перевагами ведення бізнесу у Франції або у Європі без сплати податків, що сплачуються французькими або європейськими компаніями».

Уряди, регулятори та, власне, виборці розчаровуються тим, як міжнародні компанії уникають оподаткування, вигідно розмиваючи податкову базу та використовуючи лазівки або спеціальні податкові угоди з державою.

Минулого місяця представники Німеччини та Франції обговорили проблеми оподаткування на спільному засіданні урядів. На порядок денний були винесені пропозиції щодо змін у оподаткуванні, що відбудуться після проведення парламентських виборів у Німеччині 24 вересня цього року.

Нагадуємо нашим читачам, що минулого року Єврокомісія вирішила стягнути з Apple 13 мільярдів євро та відсотки за те, що Дублін незаконно скоротив податкові зобов’язання виробника iPhone.

Впровадження нових жорстких правил є частиною програми Президента Франції Еманюеля Макрона із забезпечення рівних умов, за яких французькі компанії конкуруватимуть із компаніями, що зареєстровані у низькоподаткових юрисдикціях.

З цією метою Макрон також закликав усі 19 кран єврозони узгодити свої податкові системи. Ле Мейр зазначив, що до планів Макрона входить зниження корпоративного податку до 25 відсотків до кінця його п’ятирічного терміну на посаді. Такий «гамбіт» Президента Франції є одним із важливих кроків реформування систем оподаткування країн ЄС.

«Франція докладає значних зусиль», – заявив Ле Мейр. – Ми просимо інші держави-члени зони євро докласти аналогічних зусиль у цьому напрямі».

В основі плану Ле Мейра із залучення інших країн ЄС до змін у правилах оподаткування лежить альянс із Німеччиною. За його словами, коли дві найбільші економіки зони євро узгодять свої податкові системи, це буде основою для більш широкої конвергенції.

«Нашою метою є спільний корпоративний податок із Німеччиною у 2018 році, який має бути основою для гармонізації на рівні 19 країн-членів єврозони», – сказав міністр. За даними Deloitte, ставка податку на прибуток в Німеччині на цей час становить від 30 % до 33 %.

Макрон також скорочує податки на капітал, одночасно спрощуючи правила роботи, оскільки він намагається зробити країну більш привабливою для інвесторів. За словами міністра, уряд також реформуватиме пенсійну систему та допомогу по безробіттю та намагатиметься підвищити рівень житлового будівництва, щоб зменшити ціни на нерухомість. За словами пана Ле Мейра, уряд дотримується свого поточного прогнозу щодо зростання обсягу валового внутрішнього продукту на 1,5 % протягом 2017 року, незважаючи на покращені показники за останні місяці.

За матеріалами Bloomberg

Попередня стаття Наступна стаття