ФОПи повинні вести Книгу обліку доходів і витрат за підсумками витрат щоденно – нагадують фіскали

11 Серпня 2017 (0) #ДФС
Аа Аа

Відповідно до п. 177.10 ст. 177 ПК України фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному (податковому) періоді – нагадує ГУ ДФС в Одеській області.

Відповідно до Порядку ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування, встановленого наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481 (далі по тексту – Порядок), Книга ведеться за вибором платника в паперовому або електронному вигляді, а записи виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Разом з цим, на сьогоднішній день технічно не впроваджено алгоритму реєстрації книг у ДФС в електронному вигляді, а тому фактично вести Книгу обліку доходів і витрат в такому вигляді є неможливим.

Відповідно до частини 4 пункту 3 Наказу №481 у разі необхідності реєстрації нової Книги записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у фізичної особи - підприємця.

Щодо строків зберігання Книги обліку доходів і витрат, то варто зазначити, що для фізичних осіб - підприємців на загальній системі діють загальні строки зберігання документів, які використовуються для складання податкової звітності. Ці строки встановлені пунктом 44.3 ПК України та складають 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовувалася книга.

Із текстом Порядку можна ознайомитися за посиланням.

 

Детальну інформацію щодо ведення Книги читайте в аналітичних матеріалах:

Чи потрібно фізичній особі-підприємцю реєструвати в контролюючому органі книгу обліку доходів та витрат?

Чи потрібно фізичній особі, яка провадить незалежну професійну діяльність, реєструвати Книгу обліку доходів і витрат в органі доходів і зборів?

Попередня стаття Наступна стаття