ДФС роз’яснила деякі питання щодо визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД

Аа Аа

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 31.08.2017 № 1773/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо проблемних питань при зазначенні в податковій накладній коду товару згідно з УКТ ЗЕД.

Контролери пояснюють, що при постачанні товарів постачальник - платник ПДВ складає податкову накладну, у якій, зокрема, заповнює такий реквізит, як код товару згідно з УКТ ЗЕД, а саме: вказує не менше ніж перші 4 цифри такого коду (для підакцизних товарів та імпортованих товарів – усі 10 знаків). Можливість заповнювати код товару згідно з УКТ ЗЕД не повністю, але не менше ніж 4 цифри, є правом платника, а не обов’язком.

Таким чином, фіскали рекомендують з метою уникнення помилок при складанні податкової накладної платнику податку доцільно зазначати у податковій накладній код товару згідно з УКТ ЗЕД повністю.

Також ДФС зазначає, що у разі виникнення необхідності визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД платник податків відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.1997 № 671/97-ВР може звернутись до Торгово-промислової палати України або науково- дослідного інституту судових експертиз для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД.

Попередня стаття Наступна стаття