Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

ДФС передумала. Оновлену форму звітності з ЄСВ слід подавати з грудня
}
14.11.2016 ДФС передумала. Оновлену форму звітності з ЄСВ слід подавати з грудня

Фіскали вирішили, що вперше подавати звітність з ЄСВ за новою формою платники податків повинні з 1 грудня 2016 р. Таким чином, у ДФС відмовились від висловленої раніше позиції стосовно того, що такі звіти слід подавати вже з листопада за жовтень поточного року.

Вказівка стосовно терміну подачі звітності передбачена листом ДФС від 08.11.2016 р. № 35758/7/99-99-13-02-01-17.

Нагадаємо, Мінфін України наказом від 07.09.2016 № 813 вніс зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зміни, зокрема, стосувались заміни слів «престарілий» на «особа похилого віку» відповідно до прийнятого ВР раніше Закону. Після цього TaxLink з посиланням на податківців Закарпатської області повідомив про те, що звітність за новою формою необхідно подавати вже з листопада за жовтень цього року. Таку позицію фіскали мотивували датою опублікування та набрання відповідно чинності наказом Мінфіну № 813, а саме – 18 жовтня 2016 р. Втім, вже згодом у ДФС цю позицію змінили та опублікували вже згаданий нами лист від 8 листопада (зверніть увагу, на сайті ГУ ДФС у Закарпатській області попереднє роз’яснення щодо подачі звітності з ЄСВ за новою формою зникло).

Отож, повертаючись до нового роз'яснення ДФС, зауважимо, що тепер в обґрунтування своєї позиції податківці посилаються на норми Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України). А саме, відзначають, що згідно з положеннями пункту 46.6 статті 46 ПК України, якщо у випадку запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, то відповідний орган, який такі форми затвердив, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

Відповідно, пояснюють у ДФС, до запровадження нових форм звітності, які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за тим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними попередні форми декларацій.

Таким чином, звітність з ЄСВ зі змінами, передбаченими наказом Мінфіну № 813, буде подаватись з 01.12.2016.

У ситуацію зі «сплячими» ФОПами і ЄСВ просять втрутитись Лутковську
Поки депутати намагаються вирішити ситуацію, що склалась із «сплячими» ФОПами та сплатою ними ЄСВ за допомогою законопроектів, до справи підключились і представники юридичного сектору. Зокрема, адвокат направив звернення з цього приводу до омбудсмена.
Кабмін визначився зі сплатою ЄСВ за патронатних вихователів
Уряд вніс зміни до порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, доповнивши його патронатними вихователями.
Комітет ВР хоче дати ФОПам час закритись без сплати ЄСВ
Підприємці на загальній системі оподаткування та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зможуть припинити свою діяльність без плати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
ФОПів без доходу знову пропонують звільнити від сплати ЄСВ
У парламенті було зареєстровано чергову пропозицію стосовно сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування підприємцями, які не отримують доходів.
Коментарі (0)
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити