ДФС наголошує, що перелік оподатковуваних об’єктів нерухомості в Податковому кодексі є невичерпним

Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) наголошує, що Податковий кодекс України (далі – ПК України) не містить виключного переліку об’єктів нежитлової нерухомості, що підлягають оподаткуванню податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухомість). А тому відсутність об’єкта нерухомості в переліку, передбаченому підпунктом 14.1.1291 пункту 14.1 статті 14 ПК України, не означає автоматичне звільнення його від оподаткування.

До такого висновку фіскали прийшли в індивідуальній податковій консультації від 09.10.2017 р. № 2172/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Представники контролюючого органу вказали, що для віднесення об’єкту нерухомості до об’єкту оподаткування необхідно, щоб такий об’єкт нерухомості відповідав законодавчо встановленим вимогам будівлі, а саме – складався із несучих та огороджувальних або сполучених (несуче-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення майна, тварин, рослин, збереження інших матеріальних цінностей, провадження економічної діяльності.

У такому випадку відповідний об’єкт нерухомості підпадає під підпункт «є» підпункту 14.1.1291 статті 14 ПК України – «інші будівлі».

Перелік та класифікація таких будівель знаходяться у Державному класифікаторі будівель та споруд ДК 018-2000.

Попередня стаття Наступна стаття