Деякі аспекти податкового боргу

Аа Аа

В. о. заступника начальника ГУ ДФС у м. Києві Леся Брицька прокоментувала у нещодавньому інтерв’ю деякі моменти, які стосуються податкової заборгованості. 

Було наголошено, що створюючи заборгованість перед бюджетом, платники податків фактично самовільно отримують кредит від держави. Причому така операція, на відміну від стандартного кредитування, не є добровільною з обох сторін. Тож держава поставлена перед фактом непогодженого використання суспільних коштів.

Також названо основні моменти для можливості мінімізації податкової заборгованості.  Закон України № 1797 від 21.12.2016 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» ввів деякі нові положення, які пов’язані з регулюванням податкового боргу.  

Що таке податковий борг та коли він виникає, ви можете прочитати на нашому сайті.

Стосовно удосконалення роботи підрозділів фіскальної служби з погашення податкового боргу, то було окреслено, що в ДФС відбулись деякі зміни у структурі роботи територіальних органів. Так, на рівні податкових інспекцій залишилися виключно сервісні функції, а всі інші перейшли на рівень Головного управління ДФС у м. Києві. Саме тому всі підрозділи погашення податкового боргу в податкових інспекціях столиці були приєднані до підрозділу в Головному управлінні ДФС у      м. Києві, де створено єдине Управління погашення податкового боргу.

 

Попередня стаття Наступна стаття