Чи є зарплата іноземців базою для нарахування ЄСВ?

15 Червня 2017 (0) #ЄСВ
Аа Аа

Зарплата іноземних громадян, які працюють у представництві іноземної компанії, розташованої на території України, не є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Про це нагадують в ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві.

Як зауважують податківці, на іноземних громадян, які працюють у представництвах іноземних підприємств, розташованих на території України, не поширюються норми статті 253 КЗпП (стаття визначає, що особи, які працюють за трудовим договором підлягають державному соцстрахуванню – ред.). Таким чином, роблять висновок в ДПІ, відповідні іноземні громадяни не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, а представництва іноземних компаній в Україні не є страхувальниками для іноземців у разі нарахування та виплати їм на території України доходу у вигляді зарплати.

Зарплата таких громадян не є базою нарахування ЄСВ та не відображається у звіті про суми нарахованої зарплати застрахованих осіб та суми ЄСВ.

Слід відзначити, що така позиція податківців є суперечливою, про що вже неодноразово зазначали експерти TaxLink. Докладніше з цієї позицією можна ознайомитись у відеоблозі та відповідній аналітиці.

Попередня стаття Наступна стаття