Чи включається сума демереджу до бази оподаткування ПДВ?

10 Серпня 2017 (0)
Аа Аа

ДФС України надала роз’яснення щодо включення до бази оподаткування ПДВ демереджу (індивідуальна податкова консультація від 03.08.2017 № 1471/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Зокрема, фіскальним органом було зазначено, що відповідно до статті 149 Кодексу торговельного мореплавства України (далі – КТМ України) демередж – це розмір плати перевізнику за простій судна протягом контрсталійного часу (додатковий після закінчення терміну навантаження (розвантаження) час очікування судном закінчення вантажних робіт).

При цьому за аналізом статті 183 КТМ України та статей 193, 230 Господарського кодексу України ДФС України зробила висновок, що демередж є різновидом штрафних санкцій, які сплачує судновласнику фрахтівник.

Таким чином, сума демереджу не включатиметься до бази оподаткування ПДВ відповідно до положень статті 188 ПК України. 

Попередня стаття Наступна стаття