Чи включаються до бази оподаткування ПДВ відшкодування певних витрат, здійснюваних при управлінні майном?

15 Червня 2017 (0) #ПДВ #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Державна фіскальна служба України листом від 07.06.2017 р. № 541/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення на звернення платника податків щодо оподаткування окремих операцій за договором управління майном.

На питання, чи є об’єктом оподаткування ПДВ суми відшкодування витрат (комунальні послуги, послуги з поточного ремонту приміщення та податок на майно) за договором управління майном фіскали, процитувавши положення Цивільного та Податкового кодексів України, дійшли висновку, що відшкодування управителю майна сум сплачених ним комунальних послуг, послуг з поточного ремонту приміщення та податку на майно, за своєю суттю є відшкодуванням (компенсацією) окремих елементів витрат, з яких складається вартість послуги з управління майном (об’єкт оподаткування ПДВ).

Тобто суми вказаних видів компенсацій включаються до бази оподаткування.

Відповідаючи на питання, до якого бюджету Товариство має сплачувати податок на нерухоме майно та до якого контролюючого органу має подавати звітність, якщо об’єкти житлової нерухомості, які належать нерезиденту, знаходяться не за місцем податкової адреси Товариства, податківці нагадали, що платники податків зобов’язані обліковуватись у контролюючих органах, зокрема, за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (на підставі пункту 63.3. статті 63 ПК України).

Отже, якщо об’єкти нерухомості знаходяться не за основним місцем реєстрації платника, він повинен стати на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування.

При цьому податок на майно сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного місцевого бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Попередня стаття Наступна стаття