Чи є реальні вигоди від єдиного рахунку для сплати податків? – думки експертів

11 Серпня 2017 (0) #Єдиний рахунок
Аа Аа

Як ми повідомляли раніше, урядом було ухвалено законопроект щодо запровадження єдиного рахунку сплати податків і зборів, а також єдиного соціального внеску для платників.

В Кабміні впевнені, що таке нововведення призведе до спрощення процедури розрахунків платників з бюджетами всіх рівнів, а також економії їхнього часу та коштів.

В свою чергу Мінфін як ініціатор проекту наголошує, що введення такого рахунку через електронний кабінет – це крок до безпосереднього виконання антикорупційного закону № 1797, яким передбачалося введення повноцінного електронного кабінету платника задля мінімізації можливих контактів останнього з органами ДФС. Також додається, що така новація дозволить зменшити кількість помилково або надміру сплачених податків, адже е-кабінет буде одразу містити правильні реквізити.

Але на думку бізнесових кіл електронний кабінет буде корисним лише в тому випадку, якщо він буде представляти собою не просто інтерфейс, а повноцінний інструмент для отримання будь-якої довідки та інформації від податківців за допомогою електронних засобів.

За словами податкового консультанта Олександри Томашевської, користуватися е-кабінетом наразі незручно. Суб’єкти господарювання здійснюють оплату через систему «клієнт-банк», а надалі відомості з цієї системи імпортуються в кабінет або вводяться вручну. Експерт наголошує, що оскільки у кожного платника його банківський рахунок взято на облік в податковому органі, а відомості щодо зарахування або списання коштів знаходяться в системі «клієнт-банк», то цілком можливо, що в кабінеті буде генеруватися тільки документ на оплату, а остання фізично проводитиметься через банк. «Тому виникає питання: якщо платник має декілька рахунків в різних банківських установах і він ще не знає, звідки буде платити?» - зазначає Томашевська.

Експерти також наголошують, що подібна практика має місце і в зарубіжних країнах. Але при наявності переплати з податку нараховується процент – за аналогією з депозитом в банку. Зокрема, в Польща такий відсоток становить 9 % річних. Відповідно, за борги нараховуються ідентичні відсотки. На думку Томашевської, подібна практика була б корисною для України з огляду на те, що в такому випадку було б вигідніше платити податки раніше, щоб накопичувати кошти. «Без цього наші підприємці раніше платити не будуть», - впевнена пані Томашевська.

 

За матеріалами інтернет-порталу UBR

Попередня стаття Наступна стаття