Чи оподатковується ПДВ відпуск природного газу з державного резерву?

10 Жовтня 2017 (0) #ПДВ #ДФС #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

ДФС України у своїй індивідуальній податковій консультації від 02.10.2017 № 2088/5/99-99-15-03-02-16/ІПК надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ операцій із відпуску природного газу з державного резерву.

Зокрема, у наданому роз’ясненні була розглянута операція, за якою природний газ із державного резерву надається суб’єкту господарювання у порядку тимчасового позичання, передбаченому постановою та розпорядженням Кабміну від 16.10.1997 № 1138 та від 21.12.1999 № 1432-р, відповідно до яких отримувач природного газу зобов’язаний його повернути до державного резерву та оплачувати вартість за користування таким газом.

Таким чином, на підставі аналізу підпункту 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПК України) контролюючий орган дійшов висновку, що зазначена вище операція має ознаки операції з постачання послуг, яка підлягає оподаткуванню ПДВ за загальною ставкою 20 відсотків. Базою оподаткування такої операції є її договірна вартість відповідно до вимог положення статті 188 ПК України.

Попередня стаття Наступна стаття