Чи оподатковується ПДВ орендна плата за договором суборенди земельної ділянки комунальної власності?

17 Серпня 2017 (0)
Аа Аа

 

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 10.08.2017 № 1573/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо порядку оподаткування ПДВ орендної плати за договором суборенди земельної ділянки комунальної власності.

Відповідно до підпункту 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування ПДВ операції з орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо така орендна плата повністю зараховується до відповідних бюджетів.

При цьому орендна плата за договором суборенди земельної ділянки комунальної власності (у випадку, зазначеному у зверненні платника податку до контролюючого органу, у розмірі суми компенсації орендної плати за землю, сплаченої платником до бюджету) в розумінні підпункту 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 ПК України є компенсацією вартості послуг з оренди.

Таким чином, ДФС робить висновок, що операція платника податку з надання земельної ділянки в суборенду є об’єктом оподаткування ПДВ і підлягає оподаткуванню за ставкою 20 %, при цьому базою оподаткування є вартість наданих послуг згідно з договором суборенди.

Попередня стаття Наступна стаття