Чи може платник віднести до податкового кредиту суми, сплачені на придбання товарів/послуг для ремонту цілісного майнового комплексу?

Як нагадує ДФСУ в індивідуальній податковій консультації від 15.09.2017 № 1976/6/99-99-15-02-02-15/ІПК, згідно з підпунктом 138.3.2 пункту 138.3 статті 138 Податкового кодексу України (далі - ПК України) витрати платника на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів не підлягають амортизації та проводяться за рахунок відповідних витрат.

Під невиробничими основними засобами розглядають основні засоби, які не є призначеними для використання в господарській діяльності платника податку.

Відповідно до підпункту «а» пункту 198.1 статті 198 ПК України до податкового кредиту платник ПДВ може віднести суми податку, сплачені або нараховані у разі здійснення ним операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг. Важливим моментом у цьому аспекті є те, що відповідні суми, віднесені платником до податкового кредиту, повинні бути підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податковими накладними або розрахунками коригування.

Крім того, нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи згадувані основні засоби почали використовуватися в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності платника протягом звітного податкового періоду. До того ж нарахування податкового кредиту здійснюється і незалежно від того, чи здійснював платник ПДВ оподатковувані операції протягом такого періоду.

Отже, як зазначає ДФС, платник ПДВ, який здійснив витрати, пов’язані з ремонтом орендованого цілісного майнового комплексу, який призначений для використання в господарській діяльності, має право віднести до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені у зв’язку зі здійсненням операцій з придбання товарів або послуг для проведення такого ремонту. При цьому істотною умовою тут буде наявність зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних, складених постачальником за такими операціями.

 

Читайте також: Коли виникає податкове зобов’язання з ПДВ при продажу майна на електронних торгах?

Попередня стаття Наступна стаття