Чи має право підприємець не застосовувати РРО при річному доході більше 1 млн грн?

26 Жовтня 2017 (0) #РРО
Аа Аа

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації дала відповідь на питання, чи має право підприємець не застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) у разі проведення розрахунків виключно у безготівковій формі (на підставі виписаних рахунків) та перевищення у поточному році обсягу доходу більше 1 млн гривень?

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Податкового кодексу України (далі – Кодекс), не допускається.

Законом України від 01 липня 2015 року № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності 23.07.2015, пункт 296.10 статті 296 Кодексу викладено у новій редакції, зокрема, визначено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи;

другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Враховуючи викладене, ДФС робить висновок, що платники єдиного податку другої групи (фізичні особи – підприємці) при проведенні готівкових розрахунків зі споживачами можуть не застосовувати РРО, якщо обсяг доходу таких платників податку у календарному році не перевищує 1 млн гривень.

Водночас у разі перевищення платником єдиного податку другої групи (фізичні особи - підприємці) протягом календарного року обсягу доходу більше 1 млн грн, такі платники податку зобов'язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

При цьому у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок) РРО не застосовується незалежно від обсягу отриманих доходів.

Попередня стаття Наступна стаття