Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Стаття 267. Транспортний податок
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Які особливості встановлення транспортного податку?
...

...

Як відомо, законодавець скасував збір за першу реєстрацію транспортних засобів ( так званий транспортний збір). Натомість з 2015 року в Україні введено транспортний податок , або, як його ще називають, податок з власників транспортних засобів . Транспортний податок 2016, у свою чергу, зазнав значних змін в порівнянні з попереднім роком, зокрема в аспекті визначення об'єктів оподаткування та врегулюванні різноманітних проблемних ситуацій.

Транспортний податок відповідно до ст. 267 Податкового кодексу ( далі – ПК України) є однією із складових податку на майно , поряд із платою за землю та податку на нерухоме майно , відмінне від земельної ділянки . Підпунктом 10.1 ПК України зазначено, що податок на майно є місцевим податком . При цьому відповідно до підпункту 10.2 ПК України місцеві ради обов'язково встановлюють податок на майно в частині транспортного податку . Тобто транспортний податок є обов'язковим місцевим податком , а його встановлення – обов'язок, а не право відповідних місцевих рад.

Транспортний податок був запроваджений в Україні в межах реалізації податкової реформи, а саме - Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року, де пунктом 4 Прикінцевих положень зазначено рекомендувати органам місцевого самоврядування у місячний термін з дня опублікування даного закону переглянути рішення щодо встановлення на 2015 рік податку на майно , зокрема і в частині транспортного податку.

Читати детальніше
Пов'язані питання/Теми
Чи підлягає транспортний податок сплаті у 2015 році?З якого моменту визначається п’ятирічний період використання легкового автомобіля, який є об’єктом оподаткування транспортним податком? Які особливості сплати транспортного податку у випадку, якщо автомобіль, що є об’єктом оподаткування, досяг п’ятирічного терміну використання під час базового податкового року?Чи оподатковується в 2015 році легковий автомобіль, який викрадено?Чи є законним податкове повідомлення-рішення про сплату транспортного податку, надіслане (вручене) фізичній особі-власнику легкового автомобіля контролюючим органом після 1 липня базового податкового року?З якого моменту сплачується транспортний податок у разі придбання автомобіля протягом року: з місяця, коли виникло право власності на автомобіль чи з місяця його реєстрації? Яка відповідальність настає за несплату транспортного податку?Чи сплачується транспортний податок з тимчасово ввезених автомобілів?
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити