Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Стаття 209. Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Які рахунки мають платники податків, які застосовують спеціальний режим оподаткування?
...

...

Суб'єкт спеціального режиму оподаткування має декілька рахунків:

1) поточний рахунок, з якого на додатковий електронний рахунок перераховуються суми коштів, необхідні для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/ послуг у межах спеціального режиму оподаткування. Також з поточного рахунку перераховуються кошти на основний електронний рахунок для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.

2) основний електронний рахунок – з такого рахунку кошти перераховуються до бюджету у порядку, передбаченому пунктом 200.2 статті 200 ПК України.

Також за заявою платника податків з основного електронного рахунку перераховуються:

  • до бюджету – суми податкового боргу за несільськогосподарською діяльністю;
  • на поточний рахунок платникакошти, що перевищують суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету.

3) додатковий електронний рахунок - призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.

Важливо зазначити, що для того, аби платник податку мав змогу зареєструвати податкову накладну, сума податку, обчислена за формулою (ст. 2001 ПК України), має міститися саме на додатковому електронному рахунку. При цьому, така вимога стосується лише операцій з постачання сільськогосподарських товарів (послуг).

З додаткового рахунку кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки (пункт 209.2 статті 209 ПК України).

4) спеціальний рахунок - рахунок, відкритий у банку та/або органі Казначейства суб'єктами спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства для акумулювання сум податку, що нараховуються на вартість поставлених ними сільськогосподарських товарів (послуг).

Суб'єкт спеціального режиму оподаткування зобов'язаний зазначати реквізити такого спеціального рахунку у податковій звітності з податку на додану вартість (абз. 2 пункту 2001.5 статті 2001 ПК України).

Також слід зазначити, що відповідно до пункту 4 Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 р. №11, сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, починаючи з 1 січня 2018 р. перераховується на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства.

Пов'язані питання/Теми
Чи потрібно суб’єкту спеціального режиму оподаткування перераховувати до бюджету донараховані контролюючим органом грошові зобов'язання?Чи є підстави для застосування до суб'єкта спеціального режиму оподаткування санкції, передбаченої пунктом 123.2 статті 123 ПК України, у разі своєчасного зарахування коштів на електронний рахунок, але неперерахування їх на спеціальний рахунок?Які особливості оподаткування згідно пункту 209.18 статті 209 ПК України?Яким критеріям має відповідати сільськогосподарське підприємство аби мати змогу застосовувати спеціальний режим оподаткування?Чи є ПДВ, сплачений на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства, який застосовує спеціальний режим оподаткування, податковим зобов’язанням? Які особливості застосування спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства?Які критерії передбачені ПК України для позбавлення платника податків права на застосування спеціального режиму оподаткування, передбаченого ст. 209 ПК України?Чи встановлені ПК України винятки, які стосуються розміру питомої ваги сільськогосподарських товарів/послуг?Як сплачується ПДВ за пунктом 209.18 статті 209 ПК України сільськогосподарськими підприємствами, які не застосовують спеціальний режим оподаткування?
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити