Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Стаття 198. Податковий кредит
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Які наслідки допущення в податковій накладній помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД?
...

...

Помилкою у такому обов'язковому реквізиті податкової накладної як код товару згідно з УКТ ЗЕД (далі – код товару), допущеною продавцем - платником ПДВ, може бути невірне зазначення коду товару або відсутність коду товару в податковій накладній. Такі помилки обумовлюють настання різних юридичних наслідків як для продавця, так і для покупця.

За положеннями Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України) в редакції від 13.07.2017 продавець при допущенні помилки в коді товару може зазнати таких наслідків (див. Таблицю 1).

Таблиця 1

№ з/п

Форма помилки

Наслідки

Способи виправлення помилки

1

Незазначення або неповне зазначення[1]

Неприйняття в ЄРПН для реєстрації.

Платнику надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття її в електронному вигляді із зазначенням причин

Повторно подати на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну із виправленим кодом товару.

Якщо повторна реєстрація податкової накладної відбулася з порушенням граничних строків реєстрації, то до платника застосовуються штрафні (фінансові) санкції за пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України

2

Помилкове зазначення – невідповідність коду товару, зазначеного в податковій накладній, інформації, раніше поданій у Таблиці даних платника податку

Зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН на підставі пункту 201.16 статті 201 ПК України

Подання достовірної Таблиці даних платника податку, письмових пояснень та копій документів за Вичерпним переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (затверджений наказом Мінфіну від 13.06.2017 № 567)

3

Помилкове (недостовірне) зазначення у податковій накладній, яка зареєстрована в ЄРПН[2]

Застосування штрафних (фінансових) санкцій за пунктом 120-1.3 статті 120-1 ПК України[3]

Скласти розрахунок коригування до податкової накладної, виправивши помилку у коді товару, як вказано нижче

Виправлення у податковій накладній помилки в коді товару згідно з УКТ ЗЕД

Виправлення помилки у коді товару здійснюється шляхом складання розрахунку коригування до податкової накладної, який заповнюється за правилами зміни номенклатури.

Таким чином, у розрахунку коригування необхідно зазначити:

у першому рядку

у графі 1 – номер за порядком рядка податкової накладної, в якій допущено відповідну помилку;

у графі 2 – «зміна номенклатури»;

у графі 3 – номенклатура, що зазначена в податковій накладній;

у графі 4.1 – код товару згідно з УКТ ЗЕД, що зазначений в податковій накладній;

у графі 7 – показники зі знаком «–» (мінус) щодо товарів, номенклатура та код яких вказані в податковій накладній;

у другому рядку

у графі 1 – номер за порядком рядка податкової накладної, в якій допущено відповідну помилку;

у графі 2 – «зміна номенклатури»;

у графі 3 – правильна номенклатура, якщо помилка також була в номенклатурі;

у графі 4.1 – правильний код товару згідно з УКТ ЗЕД;

у графі 7 – показники зі знаком «+» («плюс») щодо товарів правильної номенклатури.

Читати детальніше
Пов'язані питання/Теми
Хто має право на податковий кредит і на кого СТО повинна виписати податкову накладну за здійснення операції з ремонту автомобіля, якщо вартість таких робіт була оплачена страховою компанією з вирахуванням франшизи? Правила нарахування податкових зобов'язань з ПДВ на підставі пункту 198.5 статті 198 ПК УкраїниЯкі податкові наслідки має забезпечення працівників підприємства мобільним (стільниковим зв’язком)?У якому періоді включається до податкового кредиту сума сплаченого ПДВ за податковими накладними, складеними у червні 2017 році?Чи має покупець товарів/послуг право на податковий кредит, якщо кошти за отримані товари/послуги були фактично сплачені третій особі, якій постачальник товарів/послуг переуступив своє право грошової вимоги до покупця?В якому порядку перенеситься від’ємне значення з ПДВ реорганізованого платника до його правонаступника?Яким чином було змінено порядок формування податкового кредиту у 2014-2015 рр.?У якому звітному періоді покупець повинен відобразити податковий кредит, якщо товар передано перевізникові, на дату передачі оформлено податкову накладну, але покупець отримав товар у наступному місяці? Чи виникає у платника податків право на податковий кредит у випадку реєстрації податкової накладної із запізненням?Що робити в тому випадку, якщо платник податків включив до податкового кредиту (наприклад, за березень) суму ПДВ, яка містилась в податковій накладній, яку постачальник зареєстрував із запізненням (наприклад, у квітні)?Яка різниця між виконанням зобов'язання, переходом права власності на товар та отриманням товарів?Як визначається податковий кредит при імпорті товару?Що дає право платнику податків на формування податкового кредиту?Чи може такий недолік податкової накладної, як невірне зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, бути підставою для висновку про недотримання платником податків умов формування податкового кредиту?Протягом якого терміну платник ПДВ має право включити суми сплаченого податку до податкового кредиту по податкових накладних, отриманих до вступу в дію Податкового кодексу України (дія закону в часі)?Як формується податковий кредит з ПДВ при придбанні питної води для офісу?
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити