Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Стаття 169. Перерахунок податку та податкові соціальні пільги
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи можна застосувати ПСП до доходів у вигляді заробітної плати особи, яка одночасно зареєстрована як самозайнята особа?
...

...

В цьому контексті одним із спорів, що часто виникає між платниками податків та контролюючими органами, є проблема застосування податкової соціальної пільги від доходів у вигляді заробітної плати у разі, коли платник податків зареєстрований як самозайнята особа, яка провадить підприємницьку або незалежну професійну діяльність. Основна практика з даного питання ґрунтується ще на нормах Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22 травня 2003 року № 889-IV (далі – Закон № 889-IV), підпунктом 6.3.3 пункту 6.3 статті 6 якого було визначено, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до інших доходів платника податку, якщо він отримує протягом звітного податкового місяця одночасно доходи, зокрема, від підприємницької або незалежної професійної діяльності.

Фіскальний підхід контролюючих органів базувався на тому, що у разі, якщо особа зареєстрована суб'єктом підприємницької діяльності, працює як наймана особа з одержанням заробітної плати, то вона не має права на застосування до цієї заробітної плати податкової соціальної пільги незалежно від фінансового результату її підприємницької діяльності. В багатьох випадках такий підхід підтримувався і Вищим адміністративним судом України (далі – ВАСУ), зокрема в ухвалах від 13 березня 2013 року у справі № 2а-2791/09/1770 та від 2 березня 2011 року у справі № 2-27/16556-2007а.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити