Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Скарб
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Що таке скарб?
...

...

За чинним цивільним законодавством скарбом є закопані у землі чи приховані іншим способом гроші, валютні цінності, інші цінні речі, власник яких невідомий або за законом втратив на них право власності (частина 1 статті 343 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України)).

Таким чином, скарбом можуть бути:

  • гроші (готівкові гроші) – банкноти і монети, які знаходяться в обороті та широко використовуються для здійснення платежів (виключаються пам'ятні монети, які фактично не знаходяться в обороті);
  • валютні цінності (кошти) – матеріальні об'єкти, визначені законодавством України про валютне регулювання як засоби валютно-фінансових відносин:
  • банківські метали;
  • валюта України;
  • іноземна валюта;
  • платіжні документи та інші цінні папери (акції, облігації, купони до них, бони, векселі (тратти), боргові розписки, акредитиви, чеки, банківські накази, депозитні сертифікати, ощадні книжки, інші банківські та фінансові документи тощо), які є засобами валютно-фінансових відносин, виражені у валюті України, іноземній валюті або банківських металах;
  • золото та інші дорогоцінні метали у вигляді зливків, пластин, дорогоцінне каміння, інші коштовності;
  • інші цінні речі.

При цьому такі речі можуть бути скарбами лише за чітко визначених умов:

  1. вони повинні бути закопані чи іншим способом приховані в землі. Якщо предмет був не прихований, а втрачений, то він не може бути визнаний скарбом, незважаючи на те, що з часу втрати пройшло багато часу;
  2. власник їх є невідомий або якщо й відомий, але за законом втратив на них право власності. Тому, не є скарбом умисно приховані цінності, якщо їх власник відомий і не втратив право власності на них.
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити