Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Розрахунок коригування
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Як змінити номенклатуру, кількість та вартість наданої послуги розрахунком коригування до податкової накладної, складеної при попередній оплаті, якщо податкова накладна складена із одиницею виміру «послуга», кількістю 1, при цьому в результаті наявні два акти виконаних робіт, в кожному з яких кількість послуги теж зазначено 1?
...

...

За обставин, коли покупець (отримувач) на дату перерахування передоплати отримав від продавця (постачальника) податкову накладну з одиницею виміру «послуга» кількістю 1 на суму 10 000 гривень, а під час надання послуг продавець надав (в межах податкового періоду) два акти виконаних робіт на суми 7 000 та 3 000 гривень, при цьому кількість послуг в кожному акті була 1, такий продавець повинен на податкову накладну, складену на одержану передоплату, скласти розрахунок коригування із причиною «Зміна кількості, вартості та номенклатури».

Так, відповідно до підпункту е) пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI номенклатура товарів, їх кількість та обсяг є обов'язковими реквізитам податкової накладної.

При цьому обов'язкові реквізити податкової накладної повинні відповідати формулюванню у первинних документах. Така вимога підтверджена Державною фіскальною службою України у листі від 20.04.2017 № 1464/10/25-01-12-01-09.

Згідно з пунктом 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, що сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню.
  • дата відвантаження товарів, а для послуг – дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Таким чином, податкова накладна при передоплаті складається на конкретні товари/послуги, що зазначаються у первинних документах, на підставі яких здійснюється така передплата.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити