Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Малоцінні необоротні матеріальні активи
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи потрібно розраховувати податкову амортизацію малоцінних необоротних матеріальних активів первісною вартістю до 6000 грн?
...

...

Більшість спеціалістів з бухгалтерського обліку та оподаткування давно звикли до того, що амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів (далі – МНМА) з бухгалтерського обліку завжди тим чи іншим чином знаходила своє відображення у формуванні об'єкта оподаткування податком на прибуток.

З 01.01.2015 р. Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755 – VI (далі – ПК України) не містить ні визначення МНМА, ні критеріїв, за якими їх можна виокремити у податковому обліку.

До того ж разом зі зміною підходу до визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток було змінено і поняття основних засобів. Відповідно до підпункту 14.1.138 пункту 14.1 статті 14 ПК України основними засобами є «матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6000 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік)».

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити