Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

164.2.8.
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
При нарахуванні щомісячних відсотків по пенсійному рахунку Альфа-банк забирає з відсотків податок на пасивні доходи фізичних осіб. Чи це законно, враховуючи підпункт 165.1.41 Податкового кодексу України?
...

...

За загальним правилом, встановленим підпунктом 164.2.8 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України (далі – ПК України) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи, до яких, зокрема, відносяться проценти на поточний або депозитний банківський рахунок.

З наведеного правила є виключення, передбачене підпунктом 165.1.41 пункту 165.1. статті 165 ПК України.

Так, відповідно до вказаної норми такий вид пасивних доходів як проценти та поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного дохо­ду платника податку, а отже, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО). Ознаки таких рахунків визначаються Національним банком України.

Читати детальніше
Пов'язані питання/Теми
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити