Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

123.2
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи може застосовуватись стаття 123.2 Податкового кодексу України у випадках, коли платник використовує кошти, що несплачені внаслідок отримання пільги, проте якщо щодо такої пільги не встановлені призначення, умови і цілі її надання?
...

...

Виходячи з буквального розуміння положень складу правопорушення, передбаченого пунктом 123.2 статті 123 ПК України, обов'язковим елементом його об'єктивної сторони є використання несплачених сум внаслідок отримання/застосування податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із закон з питань відповідного податку, збору, платежу. Тобто для того, аби у контролюючого органу була можливість притягнути платника до відповідальності за вказаною статтею на законодавчому рівні з питань відповідних платежів, податків чи зборів має бути встановлене призначення пільги, цілі або умови її надання. Схожої позиції дотримується і Верховний Суд України у постанові 12.04.2016 у справі № 817/840/13-а: «... таким чином, встановлена пунктом 123.2 статті 123 ПК відповідальність у вигляді стягнення до бюджету суми податків, зборів (обов'язкових платежів), що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги, може бути застосована лише за наявності законодавчо визначених призначення та/або умов чи цілей використання сум коштів, що не сплачені до бюджету, і за умови доведення використання таких сум не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям, визначеним законом...».

Крім того, контролюючий орган під час заходів податкового контролю повинен встановлювати, на які цілі платником податку було використано кошти, що залишились у розпорядженні позивача внаслідок отримання податкової пільги та відображати це в акті перевірки, на що, скасовуючи спірне податкове повідомлення-рішення, звертає увагу Вінницький апеляційний адміністративний суд в ухвалі від 28 лютого 2013 року по справі 2а/0270/5015/12.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити